Terapia indywidualna

Znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej? Borykasz się z problemami, które Cię przerastają? Dostrzegasz u siebie lub kogoś z bliskich niepokojące objawy, takie jak lęk, przewlekły smutek, nietypowe zachowania? Zwróć się o pomoc do psychoterapeuty, który pomoże Ci zdiagnozować problem i zaproponuje odpowiednią, indywidualną terapię. Właśnie taką ofertę kieruje do Ciebie Śląskie Centrum Rozwoju Dziecka. W naszej placówce terapię prowadzą wykwalifikowani psychoterapeuci o bogatym doświadczeniu zawodowym, pracujący z dziećmi i dorosłymi. Oni zapewnią Ci tyle uwagi, czasu i wsparcie ile potrzebujesz.

Terapia indywidualna – na czym polega?

Terapia indywidualna opiera się na interakcji pomiędzy pacjentem a terapeutą. W terapii indywidualnej, w przeciwieństwie do grupowej, analizowane są problemy jednego uczestnika. W kontakcie terapeuty i pacjenta możliwe jest nawiązanie bazującej na zaufaniu relacji, która pozwoli na szczerość i otwartość.

Zadania terapeuty

Podczas indywidualnej sesji terapeuta ma możliwość dyskretnego prowadzenia pacjenta w pożądanym z punktu widzenia terapii kierunku. Dzięki temu możliwa jest wnikliwsza, dokładniejsza introspekcja. Zadaniem terapeuty jest pomóc pacjentowi w dotarciu do źródeł problemów i wsparcie go w procesie poszukiwania ich rozwiązania.

Dla kogo terapia indywidualna?

Terapia indywidualna jest wskazana dla osób, które:
– odczuwają opór wobec wchodzenia w interakcję z grupą terapeutyczną,
– wymagają indywidualnej, szczegółowej analizy problemu,
– nie są w stanie otworzyć się przed szerszym gronem,
– znajdują się na początku terapii – w późniejszych jej etapach łącząc terapię indywidualną z grupową.